14.04. 2024 14:00, 19.kolo, OP FK Brandýsek -TJ Sokol Hrdlív 1:4 (1:2)

Rozhodčí: Pech Ondřej – Černý Daniel, Fiala Florián. Hřiště: Brandýsek. Diváků: 95.

sestava: Zobina Martin, Šelicha Matěj (46. Baruzzi Vojtěch), Šťastný Michal (80.Mišik Lukáš ), Nový Daniel (90. Vondrák Martin), Horník Zdeněk, Čerpl Jaroslav, Kerpl Jakub, Zděradička Tomáš, Růžička David (60. Kos Vojtěch), Raclavský Kryštof (K), Tygl David.

z Kladenského deníku:

Brandýsek měl snový vstup do zápasu, kdy hned ve 2. minutě zužitkoval Baselův milimetrový pas za obranu Dojcsán. Ve 13. minutě ale přišel zlom zápasu, když Tesař oplácel a zaslouženě viděl ČK. Hostům stačily dvě minuty na využití přesilovky, když (kdo jiný než) Nový pláchl obraně a vyrovnal. Za dalších deset minut už to bylo 1:2, když se trefil Šťastný.

Ve 32. minutě svitla Brandýsku naděje, když hostující Horník viděl, rovněž za oplácení, také červenou kartu. Při odchodu ze hřiště navíc napadl domácího Porazila, což vyvolalo roztržku mezi střídačkami.

Poté, co vášně utichly, šlo hlavně o to dohrát v klidu poločas. Ten druhý začal lépe Brandýsek, který měl velký tlak. Ten ovšem ukončil nesmyslný zákrok Musela, který znamenal penaltu pro Hrdlív – M. Šťastný 1:3. Brandýsek se snažil ještě vývoj utkání změnit, ale marně. Měl několik slibných šancí, ale neuspěl a nakonec dostal v závěru od Mišika ještě branku na 1:4.

Trenéra hostů Karla Petráška pozlobili jeho svěřenci jen v úvodu, kdy nezačali přes upozornění dostatečně koncentrovaně. „Mrzí mě, že když to otočíme a hrajeme o jednoho hráče více, tak místo abychom toho využili a hráli svou hru, tak se necháme svojí nedisciplinovaností vyloučit,“ mračil se na zkušeného Horníka. Tým ale celkově musel chválit. „Druhou půlku jsme soupeře k ničemu nepustili a přidali ještě dva góly. Na to, v jaké situaci jsme byli před zápasem, tak body bereme. Jsou ubojované a hráče musím pochválit, i když hra nebyla ideální. Ale i takové zápasy jsou,“ dodal Karel Petrášek.