29.10.2023 1A třída dorostu 2023/24 SK Kazín -Dolní Mokropsy – Sokol Hrdlív 4:4 (2:0)

Plný autobus hráčů a fanoušků dorazil do pěkného areálu v blízkosti Berounky. Soupeř je v tabulce kousek od nás a v minulé sezóně jsme odehráli dvě vyrovnaná utkání. Hřiště bylo dobře připravené, i když je znát, že je konec října a trávník vybízel k nazutí „kolíků“ . Bohužel jsme nezachytili rychlost hry a soupeř byl od počátku agresivnější a měl větší chuť se poprat o vítězství. My jsme byli všude pozdě, prohrávali souboje, nebyli jsme si schopni nahrát a celkově měli špatný pohyb bez míče. Po chybách jsme prohrávali v poločasu 2:0 a branku domácích ohrožovali jen z uctivé vzdálenosti lehkými střelami pro brankáře. V pauze jsem se snažil hráče vyburcovat, že i na jaře jsme tu prohrávali a nakonec zápas otočili. Ovšem začátek druhé půle byl ještě horší než konec první. Domácí nás skoro nepustili na vlastní polovinu a měli zápas pod kontrolou. Rozhodující se zdál gól na 3:0 ze zbytečné penalty, a když se za chvíli prosadil domácí hráč po diskutabilním souboji s Routym (hrát 1 na 1 vzadu je risk vždycky) a zvýšil na 4:0, tak to vypadalo na smutnou dlouhou cestu domů a velký debakl. Nic nenasvědčovalo tomu, že bychom ještě se zápasem mohli něco udělat, protože jsme byli prostě všude pozdě. Po 65. minutě už jsme se přece jen dostávali víc na domácí polovinu, ale bez nebezpečných situací. V 75. minutě si postavil míč k trestňáku Vojta Kos a pěkně korigoval na 4:1. V 84.minutě se Kuba Kerpl prosadil v domácí šestnáctce a bylo 4:2. Kuba už zůstal na hrotu a my byli najednou všude dřív a hráči cítili, že je ještě poměrně dost času. Navíc Maty Čerpl přeloboval domácího brankáře 4:3 a na hřišti už jsme kralovali my. V 90. minutě vyrovnal Lukáš Mišik a nakonec jsme mohli i vyhrát, ale to by asi nebylo spravedlivé. Hráči si zaslouží pochvalu za to, že to nevzdali, i když se hra nedařila a bojovali do konce způsobem, který asi málokdo z diváků někdy viděl. Myslím, že fanoušci hrdlívského fotbalu, kteří to viděli, mají zážitek, na který budou dlouho vzpomínat.

branky: 75.min Vojta Kos, 84.min Kuba Kerpl, 85.min Maty Čerpl, 90.min Lukáš Mišik

sestava: Kos Dominik, Kos Vojtěch, Mišik Lukáš, Růžička David, Routner Lukáš, Kerpl Jakub, Žalud Erik, Matěj Šelicha, Michal Kristián, Kryštof Hořejší, Jakub Trnka, Tomáš Kalous, Matyáš Čerpl, Luboš Zima, Lukáš Rosenkranz

Rozhodčí: Boček Michal. Hřiště: Na Drahách 574. Diváků: 70 (minimálně 30 z Hrdlíva)