3.kolo OP 11.9.2014 Sokol Smečno, Sokol Hrdlív, Slovan Velvary 2.místo !!!!!!

Ve čtvrtek jsme nastoupili do 3.kola mistrovské zápasu ve Velvarech proti místnímu týmu a Smečnu.

Zážitek ze hry nám pokazilo nejen nepříjemné deštivé počasí, ale bohužel i oslabení našeho již tak malého týmu. Nejprve se omluvil Tadeáš, s kterým jsme počítali jako s naší jistotou do brány a ráno onemocněl Tomáš Kalous – vynikající obrana.

V tu chvíli bylo jasné, že budou muset naplno nastoupit 3 noví hráči Pavel, Filip a Ondra Jančulovi (pro Filipa s Ondrou úplná premiéra).

První zápas odehrály Velvary se Smečnem, takže jsme mohli zatím sledovat způsob jejich hry. Smečno známe již z předchozích dvou kol, Velvary byly pro nás nováčkem – nejmladší hráč r.2005, ostatní děti starší. Velvarský tým Smečno přehrál (7:2).

2.zápas jsme hráli my se Smečnem. Jeho styl hry a hráče již známe, takže jsme věděli, co od nich můžeme očekávat. Byli jsme ale v jiné sestavě než v předchozích dvou kolech. Takže to byla obrovská výzva hlavně pro naše nové hráče.

Do brány musel Kuba, obranu vytvořil Filip Rous s Pavlem, vepředu Matin s Honzou, Filip J. se střídal s bráchou Ondrou.

Bylo pro nás velkým a příjemným překvapením, že jsme během 1.poločasu vedli 4:0. Filip R. se výborně osvědčil v nové roli obránce, Kuba perfektně zachytal (včetně odpískané penalty) a Filip J. dal svého prvního góla. Samozřejmě i ostatní hráči hráli na jedničku.

V druhém poločase už docházely síly a zbytečné kombinace před naší bránou zajistily 3 vlastní góly:-(

Zápas skončil s výsledkem 9:4 (Martin 7, Filip J. a Honza po 1).

3.zápas jsme odehráli s vypětím všech sil proti již zmiňovanému „silnějšímu“ (v sestavě jsme napočítali 13 hráčů) a v tu chvíli již odpočinutému týmu Velvar. V 2.poločase se v bráně vyměnil Martin za Kubu.

Přestože jsme prohráli 2:7 (1:4), branky Honza Prokeš a Pavel P. zaslouží si všichni velikou pochvalu za bojovnost a vytrvalost.

Kolo od kola se kluci zlepšují a proto nás příští soupeř Zvoleněves a opět Velvary nemůžou překvapit:-)

Těšíme se na další skvělé fotbalové zážitky. Hoši děkujem!!!                                                   J.Kerplová