5.5.2016 5.kolo OP starších přípravek sk.A TJ Unhošť A, AFK Libčice, Sokol Hrdlív, 2.místo !!!!!

Na tento turnaj jsme jeli opět v neúplné sestavě. V každém ze dvou zápasů jsme odehráli dobře jeden poločas. V prvním zápase proti domácí Unhošti jsme v prvním poločase byli rovnocenným soupeřem. Ve druhé půli nám podle mě došly síly a hráči, s přibývajícími góly, už nedodržovali to, co jsme si domluvili. To se přeneslo i do prvního poločasu proti Libčicím. Hra byla neurovnaná, hráči chtěli rozhodnout sami a nevedlo se to. Ve druhém poločase jsme dali dva rychlé góly po vhazování a pak konečně a až překvapivě začali kombinovat až do branky.V tomto zápase si pěkně sbíhal jako obránce Kuba Kerpl a přečísloval tím obranu soupeře.

Protože jsme se v průběhu zápasu dostali do menší rozepře s našimi diváky, chtěl bych objasnit náš (trenérů) pohled na sporné situace. Děti trénujeme už několik sezón (R.Rosenkranz, J.Kerpl, J. Šrámek) a  máme zkušenost s tím, že to co funguje ve fotbale dospělých, je u těchto dětí  naprosto opačné. Naše zápasy většinou píská někdo z týmu dalšího soupeře a ten nemá sebemenší zájem na nějakém ovlivnění výsledku. Proto učíme hráče, aby respektovali rozhodčího, i když se jim jeho výrok nelíbí. Od toho se musí začít a je jedno, jestli dostaneme nějaký gól navíc. Když píská náš rozhodčí (p.Šrámek) je většinou na naše hráče přísnější než na soupeře. To je myslím taky dobře, protože hráči si zvyknou na výroky, které jsou na hraně a otočí se proti nim. Proto bych chtěl poprosit rodiče ať se snaží překousnout údajné nespravedlnosti a nekomentují je nahlas. Máme opravdu vyzkoušené, že kluci potom mají pocit, že jim někdo ubližuje a nesoustředí se na hru. Někdo začne brečet, někdo začne být víc agresivní a někdo přestane hrát, protože si myslí, že to stejně nemá cenu. Potřebují povzbuzovat , jako jsem to v Unhošti slyšel, i když to nejde. Řešit rozhodčího budou až v dospělosti.

Hrdlív – Unhošť  2:7  (2:3)  body: Filip Rous a Lukáš Rosenkranz po 1 (1+0) Vojta Kos 1 (0+1)

Hrdlív – Libčice 7:1 (0+1) body: Tadeáš Gaži 5 (1+4), Jakub Kerpl 4 (4+0), Lukáš Rosenkranz 3 (0+3), Filip Rous 2 (2+0)

dále nastoupili: Dominik Kos, Ondra Mišík, Lukáš Pražák