14.2.2015 Turnaj starších přípravek Stochov

Již po několikáté jsme hráli turnaj na Stochově pořádaný Kavárnou Wilson ze Slaného. Den předem se pro nemoc omluvil Martin Vondrák. Vzhledem k tomu, že ve stejnou dobu hrála mladší přípravka turnaj v Unhošti, nejelo nás na Stochov mnoho.
Sestava: Ondra a Filip Jančulovi, Honza a Tomáš Prokešovi, Filip Rous, Kuba Kerpl a Tomáš Kalous.
Turnaje se zúčastnilo 5 týmů a hrálo se opět 4+1 dvoukolově každý s každým. V bráně se vystřídal postupně Filip R., Kuba, Filip J. a Tomáš K.
1.KOLO
1. Slaný – Velvary 1:0
2. Hrdlív – Kročehlavy 0:1
V prvním zápase se do brány postavil Filip Jančula. Zápas vypadal hodně nadějně, kluci bojovali, bránili ale chvíli před koncem jsme si dali vlastní gól. Do konce už zbývalo málo času, abychom stačili alespoň vyrovnat.
3. Slaný – Kladno 2:0
4. Hrdlív – Velvary 0:2
Do brány proti Velvarům se v obou kolech postavil Kuba. Věděli jsme, že proti známému soupeři, který hraje hodně tvrdě, musíme hrát především obranný fotbal a neinkasovat gól. Kuba perfektně zachytal, několikrát mu přálo i štěstí, když soupeř trefil tyč nebo o centimetry míjel branku. Po zfaulování Tomáše K. a téměř ve stejnou chvíli i Filipa R. jsme byli ve velkém oslabení a již jsme nedokázali udržet čisté konto.
5. Kročehlavy – Kladno 2:0
6. Slaný – Hrdlív 4:0
Tentokrát v bráně Tomáš Kalous, v obraně zůstal Kuba s Filipem R. Velký a šikovný soupeř, který nakonec celý turnaj vyhrál, nás moc nepustil před svoji branku. Přesto se do velké šance dostal Honza, kterému se ale nepodařilo skórovat.
7. Kročehlavy – Velvary 0:1
8. Hrdlív – Kladno 1:4
V bráně opět Filip J. 2/3 utkání jsme měli na vítězství a naše naděje ještě pojistil Filip R. prvním gólem našeho týmu na turnaji. Zápas vzal ale velice rychlý obrat a během chvilky jsme dostali 4 góly. Kuba byl zraněný, ale musel zamáčknout slzu a i přes trpkou prohru dobojovat. Neplakal jediný, všem už bylo líto, že po odehrání prvního kola nemáme ještě ani jeden bod.
9. Slaný – Kročehlavy 3:0
10. Velvary – Kladno 1:0
2.KOLO
1. Slaný – Velvary 2:0
2. Hrdlív – Kročehlavy 1:0
V bráně Filip R. Hodně útočný fotbal, Filip Jančula si dal pěkného góla. Vypadalo to, že se nám konečně začne dařit.
3.Slaný – Kladno 0:0
4. Hrdlív – Velvary 0:1
Soupeř převážně útočil na naši bránu, kterou dlouhou dobu vynikajícím způsobem bránil Kuba. Přesto, že jsme se k útočení moc nedostali, vypadalo to, že by mohl být alespoň bod za remízu. Soupeř hrál zase velice tvrdě a v závěru hry zfauloval našeho klíčového hráče Filipa R. Tvrdé zákroky velvarské „4“ už nás nenechaly klidnými.
5. Kročehlavy – Kladno 0:0
6. Slaný – Hrdlív 2:1
Zraněný Filip R. šel v tomto utkání do brány, kde předvedl brilantní výkon a završil to gólem do soupeřovi branky. Bohužel jsme dvakrát inkasovali (jednou z přímého kopu) a v závěru nám chybělo pár minutek k vyrovnání.
7. Kročehlavy – Velvary 0:3
8. Hrdlív – Kladno 0:3
V bráně Tomáš Kalous předváděl vynikající zákroky, za které byl v závěru turnaje vyhlášen nejužitečnějším hráčem týmu. Velkou oporou mu v obraně byl Kuba a Filip R., kteří často předváděli dech beroucí zákroky. Síly ale po tvrdých bojích docházely a i přes perfektní výkony jsme inkasovali 3 góly.
9. Slaný – Kročehlavy 1:0
10. Velvary – Kladno 0:1
Diplom za nejužitečnějšího hráče týmu  si odnesl Tomáš Kalous. Tomáš Prokeš byl pravděpodobně nejmladším hráčem turnaje, ale svým výkonem strkal do kapsy i velké protihráče. Ondra Jančula byl spolehlivým zapisovatelem celého turnaje a neustále nám propočítával šance na celkové umístění.
Poslední a nemalou pochvalu si zaslouží pan Šrámek, který se z důvodu absence trenérů ujal trenérské funkce.